English language

O mně

Narodila jsem se 25.11.1954. Vystudovala jsem biologii na Přírodovědné fakultě UK. Krátce jsem pracovala v Ústavu molekulární genetiky ČSAV, kde jsem se zabývala genovým inženýrstvím. Později jsem působila jako matka a žena v domácnosti, skladnice, knihovnice, redaktorka časopisů ABC, Ikarie, Story, Jackie, Marianne a knižního nakladatelství Harlequin Publishers a jako reklamní a PR copywriterka. V současnosti jsem volné noze, živím se převážně překlady z angličtiny, učím tvůrčí psaní a radím lidem se zakládáním přírodních zahrádek (viz odkazy na této stránce dole).

Záliby: Kromě psaní prózy a článků jsem také autorkou televizních scénářů, a to z feministického a ekologického soudku (Ženský hlas, řada pořadů Nedej se, ABCDEkologie, Zpátky pod došky, Vybydlená planeta). Kromě toho ráda chovám obyčejné kočky domácí, maluji naivní obrázky a cestuji. Nejvíce volného času v současnosti věnuji dobrovolné práci v organizaci Permakultura CS (viz www.permakulturacs.cz).

Jsem členkou STUŽ, Českého centra PEN klubu a spolku Permakultura CS..

Kontakt:
e-mail:

BIBLIOGRAFIE (výběr)

Beletrie

Jednotlivé povídky

Populárně feministické knížky

NON FICTION - Editorka

Překlady

Kromě desítek ženských románů a psychologických příruček pro nakladatelství Motto, Ikar, Harlequin a další jsem přeložila například populárně vědeckou knihu Vagina od Catherine Blackledge, pojednávající o ženské a samičí sexualitě a reprodukci (Triton 2005), nebo Vagina monology Eve Ensler (XYZ 2008)

Tisk
Zpět
DOPORUČUJI: Můj blog Literární dílny Ekozahrádky

© 2013 Eva Hauserová